Prawda o Rosji i Rosjanach odcinek 3.

1. Samozwańczy sejm Republiki Krymu ogłosił, że w celu zwiększenia demokratyczności wyborów prawo głosowania w referendum dotyczącym odłączenia od Ukrainy i przyłączenia do Rosji zyskają wszyscy przebywający na terytorium Krymu dłużej niż 24 godziny.

2. Prezydent Rosji Putin podpisał dekret uznający Republikę Krymu za suwerenne państwo. Krym będzie posługiwał się rosyjską walutą, rosyjskim ustawodawstwem, rosyjskimi paszportami, stacjonować na nim będą rosyjskie siły wojskowe.

3. USA Unia Europejska w odpowiedzi na działania Rosji objęła sankcjami kilkunastu urzędników rosyjskich zamrażając ich aktywa. Na liście osób objętych sankcjami są m.in kierownik Kołchozu nad rzeką Leną, oraz emerytowany wójt Batagaju w Jakucji. Ten ostatni oświadczył, że jego aktywa są od dawna zamrożone – jak to na Syberii.

4. Brytyjscy posłowie stwierdzili, że nieobecność Ukrainy jest wybawieniem dla NATO od bronienia jej granic. Uchwalili, że w razie konfliktu pomiędzy Polską lub państwami Bałtyckimi a Rosją, zaatakowany kraj zostanie natychmiast wydalony z NATO.

5. Prezydent PUTIN obraził się na cały świat. Doszło do tego po przetłumaczeniu mu jego nazwiska na język angielski ( put in … )

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>