Pomysł propagandowy i prawda o Rosji i Rosjanach odcinek 1.

W czasach PRLu i komuny literaci i artyści walczyli słowem. Powstawały kabarety, produkowały skecze z treścią mniej lub więcej otwartą, z przesłaniem. Przesłaniem dość prostym – karykaturą ustroju.
Dożyliśmy czasów, gdy znów potrzeba kabaretów, ośmieszających paszkwili, rechotu i wyszydzania. Tylko tym razem celem powinna być Rosja, Rosjanie i Putin. Dokładnie to trio w komplecie. Nie może być wyjątku, trzeba piętnować i kraj i naród i lidera.
2/3 Rosjan popiera działania swego kacyka, który niedawno dokonał inwazji na Ukrainę. Kilka lat temu dokonał inwazji na Gruzję. Jak mu będziemy pozwalać – dokona i na Litwę, Łotwę, Estonię i w końcu Polskę.

Będą oczywiście ludzie wierzący, że nie należy drażnić Putina, że zakręci nam gaz ( a niech zakręca, kupimy sobie ten sam taniej od Niemców ), że przestanie kupować od nas żarcie i nasi producenci nie będą mieć zbytu ( to ciekawe co będą jedli, buty ? ). Jak Putin zamiast od Polaków kupi wieprzowinę od Francuzów, to musi zapłacić za nią drożej niż dotychczasowi konsumenci. A wtedy my sprzedamy narodowi znad Sekwany to co ich rząd sprzeda Kacapom. Bo to mięso nie wyrośnie w miesiąc na zawołanie. Putin jak nie chce, to może nie jeść. Tego też powinni bać się na zachodzie Europy, bo w Polsce mamy niższe koszty produkcji i przyciśnięci do ściany będziemy sprzedawać na ich rynkach taniej niż ich producenci.

To czego możemy się bać, to nasz wewnętrzny strach i panika. Ale jeżeli będziemy propagować humoreski z życia Rosjan, dowcipy podobne do tych z PRLu, wróg przestanie być straszny a zacznie być śmieszny, nieporadny, zakompleksiony. I o to chodzi.

Podczas manifestacji kolumna starców niesie transparent z napisem: Dziękujemy towarzyszowi Putinowi za nasze szczęśliwe dzieciństwo! Podchodzą milicjanci z OMON-u.
- Co to ma znaczyć? Gdy byliście dziećmi, towarzysza Putina jeszcze nie było na świecie!
- I za to właśnie mu dziękujemy…

Rok 1940:
- NKWD? Mój sąsiad żre kawior!
- Już jedziemy!
Rok 1970:
- KGB? Mój sąsiad żre czerwoną rybę!
- Już jedziemy!
Rok 2014:
- OMON ? Mój sąsiad Ukrainiec coś żre!
- już jedziemy…

Rosyjski Instytut do spraw religii ustalił, że Adam i Ewa byli Rosjanami.
- nie dość, że byli goli i bosi to jeszcze kradli jabłka.

Idzie Iwanów przez Plac Czerwony w jednym bucie.
- Zgubiliście? – pyta go milicjant.
- Nie, znalazłem!

Rok 2014. Soczi, ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Na trybunę wchodzi Wladymir Putin, wyciąga tekst przemówienia i zaczyna:
- O, o, o, o, o.
Szybkim krokiem podchodzi do niego jeden z organizatorów igrzysk i mówi:
- Towarzyszu prezydencie, tekst przemówienia zaczyna się nieco wyżej, a to, co teraz czytacie, to kółka olimpijskie!

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>