Co Pan pił Panie premierze ?

Z 7 stycnia 2014
Premier Tusk wpadł na pomysł wprowadzenia obowiązku posiadania alkomatu w każdym samochodzie, już od 2015 roku.
Herezję swą, albo jak kto woli lobbing poparł oświadczeniem, że przeciętna cena alkomatu to 5 – 10 zł.
Panie premierze !
Po pierwsze, to nie cena przeciętna, tylko jedna z najniższych możliwych.
Po drugie to nie cena alkomatu, tylko alkotestu, jednorazowego chemicznego testu, popularnie zwanego dmuchaniem w balonik, stosowanego przez policję PRL i zarzuconego z powodu niedokładności.
Po trzecie, patrząc na portale aukcyjne da się kupić urządzenie alkomatopodobne w cenie od kilkudziesięciu do stu złotych, które zamiast deklarowanej dokładności 0,1 promila ma tak na oko dokładność 1 promila. Co też zostało przetestowane przez całkiem spore grono znajomych bliższych i dalszych.
Po czwarte, patrząc na producentów urządzeń alkomatopodobnych powstaje pytanie – czemu popiera Pan przemysł Chińskiej Republiki Ludowej ?
Po piąte, fundamentalne – co Pan pił, Panie premierze, by takie rzeczy gadać..

Z 8 stycznia 2014
Premier Tusk oświadczył, że do 2022 roku Polska będzie w gronie 20 najbogatszych państw świata. Wystarczy do tego utrzymanie wzrostu PKB z lat 2005 – 2008 czyli na poziomie minimum 4%, oraz otrzymywanie dotacji z UE.
Wykres PKB wg Banku Światowego i Google.
Po pierwsze Panie premierze czemu odnosi się Pan do PKB którego Polska nie wypracowuje ( poza rokiem 2010 kiedy na chwilę się udało )
Po drugie, skąd u Pana pomysł, że UE będzie dopłacało do choćby trzydziestego państwa świata.
Po trzecie, pewnie Pan przeoczył ranking Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz ranking Banku Światowego, dla ułatwienia oba znajdzie Pan tutaj :
Ranking MFW i BŚ
Po czwarte, skoro wspomniane instytucje plasują nas obecnie na 48 lub 47 miejscu, to jak Pan chce w tym rankingu przeskoczyć gospodarki takich krajów jak Japonia, Korea Południowa, Zjednoczone Królestwo, czy Francja ?
Po piąte, a może się Panu pomyliło i miał Pan na myśli ranking Produktu Krajowego Brutto czyli sumę dóbr i usług wytwarzanych w danym roku, w którym to rankingu Polska faktycznie już oscyluje w okolicy 20 miejsca ?
Ranking PKB
Po szóste, jeśli się Panu pomyliło bogactwo ogólne z produkcją roczną to …
… to po siódme – co Pan pił Panie premierze ?

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>