Marnotrawstwo – ZAiKS

Dziś w firmie otrzymaliśmy pismo od Zaiks-u ZPAVu i SAWP. Powyższe instytucje informują nas, że w wyniku monitoringu i badania rynku stwierdziły, że produkujemy i ewentualnie importujemy dekodery, płyty CD / DVD i kasety VHS. Działając na mocy rozporządzenia Ministra Kultury ustanowiony pełnomocnik wzywa nas do określenia ile tego wyprodukowaliśmy i importowaliśmy. I mamy raportować kilka razy w roku.
Smaczkiem pisma jest fakt, że ani wspomniane organizacje, ani pełnomocnik nie sprawdził jak dokładnie nazywa się firma do której adresuje pismo, formalnie więc wezwano nieistniejący podmiot do raportowania wyżej opisanych spraw.
Dokonane badanie i monitoring rynku zapewne nie były bezpłatne, a jednak nikt nie sprawdził w publicznie dostępnych rejestrach danych firmy do której skierował wezwanie. Nie przeczytał również rejestru REGON, z którego mógłby się dowiedzieć, że nie zajmujemy się ani produkcją ani importem owych przedmiotów.
Domniemuję więc, że ktoś znów za publiczne pieniądze wymyślił jak generować pracę której nie ma – w końcu badań nie robi się bezpłatnie a pełnomocnicy nie działają gratis. Ciekawe ile firm z różnych branż dostaje takie wezwania „ z kosmosu wzięte”. U nas to już piąte pismo – raport, które wyślemy wypełnione zerami. Czekam kiedy otrzymamy wezwanie z Ministerstwa Rolnictwa do wykazania ile procent tłuszczu zawierają produkowane przez nas sery żółte, których jako firma komputerowa nie produkujemy.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>