Pomoc

Co to jest pomoc ? Otóż żyjemy w czasach w których coraz częściej pomoc to wielka pomyła, frajerstwo, niepotrzebne wyciąganie z kłopotów ludzi, którym pisane te kłopoty mieć, którym z nimi po prostu do twarzy, choć oni sami uważają, że do innej części ciała. I takie pomaganie występuje w każdej sferze życia.
W pracy – to wręcz normalka. Mówisz klientowi – rób kopie zapasowe a piękne, szeroko otwarte oczy klienta kojarzą Ci się z zielenią traw i puchatym, z reguły białym stworzeniem wypasanym na halach.  Zgrywać ważne dane na pendriva – halowy stwór ma dalej wielkie, pojętne źrenice. Wysłać sobie na maila, na pocztę ! – Pięknookie stworzenie przestaje mrugać. Hipnoza Zostaję na 5 minut guru który jest w stanie ukraść takiemu wełnianemu słuchaczowi jeden z trzech żołądków. A może z dwóch. Bo pustej dziury za oczami nie powinienem doliczać ?
W końcu człowiek macha ręką, mając okazję i komputer owcy pod ręką sam robi kopie zapasowe.
Po kwartale  ponowna wizyta. Ponowne wielkie, szeroko otwarte oczy.
- ma Pan pendriva na którego nagrywaliśmy Pana dane ?
– nie [ wielki uśmiech zadowolenia ]
- no to nie mamy z czego odzyskać pana danych.
– aha [ wielki uśmiech zadowolenia ]
- czy w czymś jeszcze mogę pomóc ?
– no tak, potrzebne dane !
- sam Pan powiedział, że nie ma pendriva z danymi
– no to co, że nie mam ? [ brak uśmiechu, oczy zwężone w agresywne szparki ]
- no to to, proszę Pana, że kopia danych była na pendrivie, a pana dane z dysku zeżarł wirus, bo mówiłem by kupić program antywirusowy.
– nie to nie, znajdę sobie kogoś, kto mi napisze te dane !
Koniec wypasu, wracam z roli juhasa do roboty.
I po co to pomagać ?

Czasem się zastanawiam, po co pisać blog. Zgodnie z artykułem zamieszczonym w Polska the Times społeczeństwa głupieją na potęgę – w UK od epoki wiktoriańskiej średnie oszacowane IQ spadło o 14 punktów. Przyczyn upatruje się w postępującej wygodzie i braku potrzeby kombinowania. Ciekawe o ile spadło w Polsce IQ od czasu gdy trzeba było kombinować pod zaborami, albo pod okupacją.  Podczas okupacji gdy na ulicy leżała bomba – uciekało się gdzie pieprz rośnie, zanim wybuchła. Dziś – każda informacja o podłożeniu bomby ściąga tłumy gapiów. Nie wiem po co policja grodzi teren i chroni idiotów którzy chcą zobaczyć bombę z bliska, może chcą tez dotknąć, pogłaskać. Jest rzekoma wolność, czemu by gapiom nie pozwolić ? Ano, wiadomo czemu. Tacy gapie również czasem płacą podatki i głosują, tak jak im każe ich ulubiony bohater z tysiącodcinkowego serialu.  A wyborcę trzeba chronić, nawet przed nim samym.  O ile więc mogło spaść IQ od czasu ostatniej okupacji, czyli wyjścia wojsk rosyjskich ? O 30 jednostek ? Czy może o więcej, skoro nie ucieka się dziś przed bombą.
Ktoś powie – warto pisać nawet dla 10 % społeczeństwa.
Może i warto, szkoda tylko, że pozostałe 90 % przegląda blogi w poszukiwaniu treści którą mogą skopiować, obrazka który mogą podprowadzić i opublikować jako swój. Choć dziś trafiła się też perełka. Oto w oparciu o moje wpisy wysnuto wniosek, że jestem alkoholikiem i pedałem.
Zabawne. Mam wrażenie, że gdy czytano mój blog przed wyrażeniem tej opinii, oczy były szeroko otwarte i nie mrugały…

3c komentarze/y do Pomoc

 • ~mrutka

  A tylko spróbuj przestać pisać! To znaczy, nawet nie próbuj… bo rzeczywiście bombę podłożę… pod moje łoże …
  hmmmm… acz to ciekawe byłoby… taki wybuch w środku wsi… prawda? ;)

  Kończę, bo zaczyna mi się niebezpiecznie rymować.
  z owczym (a jakże ;) ) pozdrowieniem …beee…dę czekać na następny wpis :)

 • ~Ula Szpotańska

  Alkoholikiem i pedałem. Chyba jest coś ze mną nie tak, skoro po Twoich wpisach potrafiłabym wysnuć każdy wniosek, ale nie taki :) Przyjemnie się Ciebie czyta, fajnie by było, gdybyś pisał częściej. Jednak nie namawiam, bo to prawdopodobnie i tak nic nie da, ale co jakiś czas będę zaglądać i sprawdzać, czy coś nowego się pojawiło. :)

 • ~Dominiczka

  jeśli chodzi o ścisłość, to owca składa się z trzech przedżołądków i jednego żołądka właściwego :)
  Pedał i alkoholik powiadasz? Trza uważać ;)

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>