Bezczelność MKOl

Skomercjalizowany świat znów postanowił przypomnieć zwykłym, szarym obywatelom, jak ważna jest kasa. Tym razem czyni to poprzez działania Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wspomniany komitet biorąc pod uwagę m.in. wpływy ze sprzedaży biletów, oglądalność – czyli sprzedaż reklam, postanowił wykluczyć z dyscyplin olimpijskich zapasy. Bez znaczenia dla decydentów pozostaje tradycja olimpijska,  bez skrępowania będą przy każdej okazji wycierać sobie gęby maksymą swego założyciela – barona de Coubertin  „Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze”.

Eliminowanie dziedziny sportu, która była obecna na igrzyskach już w antycznej Grecji jest niczym innym jak wyrazem bezczelnego, ordynarnego, bezceremonialnego zaprzeczenia idei założyciela MKOl. Twardogłowi, podejmując taką decyzję nie umieją najwyraźniej policzyć, że może powiększenie olimpiad o kolejne dyscypliny zwiększa ich atrakcyjność. To są zawsze dodatkowe dni igrzysk, dodatkowe prawa do transmisji, dodatkowe bilety, dodatkowe zarobki na turystach.

Może skoro MKOl poszukuje dyscyplin o dużej oglądalności niech obejmie pieczę nad teleturniejami w których zawodnicy doprowadzani są do skrajnego wysiłku, albo do upodlenia czy choćby ośmieszenia – tu szczególnie polecam Wipeout. Dostatecznie trudna trasa mogłaby połączyć w sobie biegi przełajowe, wspinaczkę, wrotkarstwo, kolarstwo, pływanie.

A jak Wam już całkiem brakuje pomysłów, zróbcie sobie pornoolimpiadę. Rekordowa oglądalność gwarantowana !

1 komentarz do Bezczelność MKOl

  • ~mrutka

    Podpisuję się rękami i nogami. I to nie dlatego, że szczególną miłością zapasy obdarzyłam. Gdybym w środku nocy, w trakcie głębokiego snu, została zapytana o „dyscyplinę olimpijską”, to rzuciłabym zapasy w pierwszej kolejności, jak „w imię Ojca w pacierzu” – a tu proszę… no more. Uzasadnienia – nie jestem w stanie sobie wyobrazić. I tak myślę sobie, że chyba się po prostu ktoś na kogoś obraził…

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>