Płyniemy

Pośród raz błękitnej, raz granatowoczarnej toni, ze zmienną pogodą i szczęściem płyniemy przez życie. Każdy sam steruje swym okrętem, łódka każdego inna.
Jednym wygodna, leniwie głaszcząca fale, innym wartka, zrywna, przecinająca wody szlak. Czasem jako okręt, czasem jako skromna szalupa.
Od czasu do czasu ktoś ma kłopot. Łódź mu przecieka, lub kontrolę stracił. Niejeden mapy pogubił i w życiowym nurcie w kółko się kręci.
Choć pomny doświadczeń, czasem zacumuję obok, pomogę. Użyczę siebie i mej łodzi. Bywało, że ktoś z rozbitka zmieniał się w złodzieja i moją łódź porywał wrak mi zostawiając.
A ja i ten wygłaskałem, i uczyniłem takim jaki lubię. Spotykam Wasze łódki. Czasem wymienimy się nowinkami, czasem zacumujemy burta w burtę na chwilę.
Bywa, że i szkwał przetrzymamy, by rozpłynąć się na spokojnej wodzie. Ahoj marynarze. Gdy odpływacie od mej burty bez słowa, patrzę za Wami, z uśmiechem, żeście już spokojni, szczęśliwi, i ze smutkiem, że odpływacie tak bez słowa.
I łzę upuszczam do rzeki…
… wszak ona, Nasza Rzeka życia, właśnie z łez jest ułożona.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>