List otwarty do Policji

  Szanowni Stróże Prawa.
Przestańcie proszę tolerować oszołomów jeżdżących po polskich drogach. Są zjawiska niedopuszczalne, jak alkohol za kierownicą, które zdajecie się zwalczać w miarę swych możliwości i są takie które kompletnie ignorujecie, jakby nie myśląc, że w pewnych sytuacjach są rzeczy groźniejsze niż mała ilość alkoholu.
Panowie – weźcie się za rygorystyczną kontrolę oświetlenia pojazdów !
Każdego dnia na ulicach bezkarnie panosza się samochody z przerobionym oświetleniem. Przeróbki te są nieudolne – kierowcy zlecają montaż, lub montują sami panele diodowe, które mają zastąpić im światła. Co gorsze – diody nie są używane jako światło dodatkowe – często są jedynym oświetleniem samochodu. Montowane jedynie z przodu powodują, że z tyłu auto nie ma zapalonego żadnego światła ! Teraz jest jeszcze jasno, lecz już wieczorami można spotkać delikwenta dryfującego powoli ulicą bez żadnego tylniego oświetlenia. A są i tacy, którzy wieczorem jadąc na diodach pędzą przez miasto – ufając, że kolejna latarnia tez będzie zapalona. A w ich diodowym oświetleniu widać może na 10 metrów. O ile diody są poprawnie ustawione – o co też trudno.

Szanowna Policjo – jeśli ktoś wsiada do samochodu po spożyciu alkoholu traktuje się go jak człowieka z zamiarem popełnienia morderstwa. Jako obywatel domagam się równego traktowania tych, którzy w stanie zamroczenia alkoholem, w stanie ograniczonej poczytalności usiłują kogoś zabić swym pojazdem, jak i tych, którzy będąc w pełni władz umysłowych nie zapalają oświetlenia fabrycznego swych pojazdów. Którzy dokonują przeróbek poza homologacją i narażają na szwank zdrowie swoje i cudze.
Takiego potencjalnego mordercę złapanego na gorącym uczynku należy traktować rygorystycznie z każdej strony – a jego samochód skierować do badań homologacyjnych obciążając właściciela pełnymi kosztami, a równolegle ciągnąć pod sąd jak pijanego kierowcę.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>