Druga kadencja Tuska

Nasz obecny premier pragnie zostać wybrany na drugą kadencję. Po co ? Oczywiście aby Polakom żyło się dobrze i dostatnio, który to frazes pan premier ubrał ładnie w słowa:
„Zależy mi na drugiej kadencji, żeby po ośmiu latach moich rządów poziom życia przeciętnej rodziny w Polsce przybliżył się do poziomu średniej europejskiej”.

Panie premierze trzeba przyznać, że jesteśmy pod Pana przewodnictwem na dobrej zagranicznej drodze do wymarzonego przez Pana celu. Może trochę szkoda, że ta droga jest zagraniczna a nie własna ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Może też trochę szkoda, że ta droga nie jest na przykład szwedzka, ma zaś znamiona bycia droga grecką lub hiszpańską. Panie premierze, może czas uzmysłowić sobie, że poziom życia to nie tylko ilość telewizorów, samochodów, ale to też czyste powietrze, dobra opieka zdrowotna, bezpieczne emerytury a także spokój sumienia. Zarówno rządzących jak i obywateli.
Kiedy wreszcie dotrze do Pana politycznej głowy, że poziom życia który tak się Panu marzy, jest i był poziomem zakredytowanym po uszy. To już nie są sarmackie czasy, gdy panowało „zastaw się a postaw się”.

Ten średni poziom życia do którego się Pan odnosi jest między innymi w krajach PIIGS ( Portugal, Italy, Ireland, Grece, Spain ), nie bez powodu zwanych tym skrótem przywołującym fonetycznie skojarzenie z angielskim słowem PIGS oznaczającym świnie i odnoszącym się do żarłocznej konsumpcji.

A może Panie premierze zamiast podawać nam za wzór żarłoczne świnie lepiej byłoby przypomnieć, że długi zaciągane trzeba kiedyś oddać. A długofalowo – lepiej żyć za swoje niż za cudze. Nie wiem po co marzy się Panu Polska jako kraj w którym relacja zadłużenia do PKB wynosi 100 %  lub więcej.

Skoro jednak chce Pan podnieść poziom życia przeciętnej rodziny a więc – i jak rozumiem Pańskiej, mam dla Pana propozycję. Proszę zaciągnąć kredyt pod zastaw swojego mieszkania i kupić sobie za uzyskane środki samochód i nowoczesny telewizor.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>