PZU i oferta dla naiwnych

PZU wprowadziło w ubezpieczeniach komunikacyjnych możliwość wykupienia ochrony składki. Polega to bezpośrednio na dopłacie określonej kwoty do OC i AC. Porównałem tę określoną kwotę do wielkości składki i wyszło mi, że to 14% składki nominalnej. Jeśli będę miał szkodę nie mając wykupionej ochrony składki PZU w kolejnym roku zabierze mi 20 % zniżek. Mój samochód nie będzie jednak za rok młodszy – na pewno znów straci na wartości. A traci co roku około 10 % co jest wartością normalną, gdy prześledzić większość marek, i pominąć szybszy spadek wartości aut rocznych i dwuletnich. Można więc śmiało stwierdzić, że PZU oferuje mi dziś umowę, według której dobrowolnie podniosę sobie składkę o tyle samo, lub więcej, niż w wypadku uczynienia szkody.

Pomijając nawet osoby które z różnych przyczyn po kolizji lub wypadku samochodu już nie będą miały, zaoferowanie dobrowolnej podwyżki w wysokości odczuwalnie większej niż kara za spowodowanie szkody komunikacyjnej jest ironiczną kpiną z poziomu umysłowego klientów PZU. A kiedyś w tej firmie liczyły się podobno tradycja i wartości.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>