Nagrody i wyróżnienia

Nagrody Darwina wymyślono by wykpić ludzi, którzy już przed drwinami bronić się nie mogą, gdyż wyeliminowali swą pulę genów z ogólnej puli ludzkości, lub mówiąc wprost – już nie żyją. Jednak czytanie historyjek o pasjonujących inspiracjach które poprowadziły pomysłodawców na tamten świat ma wadę – zawsze kończy się śmiercią pomysłowego delikwenta. Wiemy więc co się stanie i z kim – nie wiemy tylko jak.

Stanowczo trudniej kpić w tych którzy wciąż mogą oddać. W tej grupie zaszczytne miejsce zajmują politycy, posłowie i senatorowie, oraz eurodeputowani. Potrafią wszak debatować nie tylko nad krzywizną banana, klasyfikacją marchwi jako owocu, uznaniem ślimaka winniczka za rybę słodkowodną, czy przyjąć dyrektywę „O produkcji jaj hodowlanych na wolnym wybiegu” której najpoważniejszym ustaleniem jest to, że „kura w klatce ma stać pazurami do przodu.”
Taktownie ogłasza się konkurs na największe unijne absurdy, nie wskazując palcem, kto jedną czy drugą bzdurę poparł. A może by się przydało by potem wyborcy mogliby być dumni ze swego guru, który głosował na przykład za zakazem gotowania dotowanego mleka. Na naszym lokalnym poletku też nie brak odkrywczych myśli zawartych choćby przy reformie OFE, gdzie zmniejszenie składki miało zwiększyć emerytury.

Niejeden obywatel zachodzi w głowę, kiedy to wszystko się skończy – nigdy, bo w samorządach lokalnych rosną godni następcy, którzy już potrafią zapłacić dwa razy za ścieżkę rowerową, bo za pierwszym razem mylą konto wykonawcy, co to będzie gdy w swym „talencie” nabiorą większej wprawy ?
Najmłodszy narybek także nie próżnuje. Parlament studencki organizacji Erasmus Student Network – ESN – poddaje pod głosowanie czy do delegatów zwracać się per „Wasza Wysokość”
Jeszcze kilka lat i gdy taki Basza Wysokość awansuje do parlamentu skończą się czasy bezkarnego pisania nawet takich felietonów.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>