Defilada kłamców

  …Na podstawie opinii cudzej

Przyjęcie pomocy to trudna sprawa. Spytałem dlaczego a o drobiazg chodziło. Otóż przyjęcie pomocy jest niemożliwe, gdyż jako ludzie coraz częściej dążymy do ideału. Gdy jesteśmy idealni – super. Gdy nie jesteśmy – kłamiemy, że jednak. Człowiek idealny nie potrzebuje żadnej pomocy, przyjmując okazałby słabość, której przecież nie posiada.

Zastanowiłem się, jak wygląda żywot ideału. Prawdziwego lub sztucznego. Jest samotny, to pewne. Bo albo by musiał być w związku z drugim ideałem, albo codziennie kłamać, maskując wady. Jaka to niewygodna sprawa – jakiż nieideał odważyłby się na codzienne oglądanie ideału ? W oczach kontrastu wady nieidealnego nieustająco by rosły !

Ale przecież są małżeństwa, związki, które wydają się być dobrze ułozone, szczęśliwe.
A jednocześnie znam tych ludzi prywatnie, wiem, że mają wady, żrą się czasem. Zatem kłamcy. Perfidni zwyrodniali kłamcy, codziennie oszukujący się nawzajem.

Zatem ludzkość jest skazana na zagładę, czy to drogą wszechkłamstwa czy poprzez koniec związków.

Co za durny tok rozumowania …
… na podstawie opinii cudzej.

1 komentarz do Defilada kłamców

  • ~teodorczyk

    idealy….;-))))))))))))nie istnieja… a to ze dażymy do nich to chyba dobrze,chcemy byc lepsi po prostu…
    a idealy w zwiazkach…nie ma .. sa szczesliwe zwiazki bo po prostu dwie osoby mialy szczescie… by sie spotkac,zakochac, i zaakaceptowac ta druga z wadami i zaletami… klucz polega na tym,ze to co jest wada w jednym czlowieku jest tolerowane przez druga… i nie jest elementem ktory drazni w zyciu codziennym…i zdecydowanie zwiazek to kompromis,ktory wcale nie jest prosty,a to ze ludzie ,ktorzy wygladaja na szczesliwych w swych zwiazkach… sie kloca czasami… rzecz ludzka i nauka bycia razem przez cale zycia wobec roznych wydarzen,slabosci drugiej strony… itp.ale prawdziwe uczucie,szacunek potrafia wiele…

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>